Retay USA BACEBLK26 Ace Full Size 20 Gauge Semi-Auto 3" 3+1 26" Extra Black Vent Rib Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, Adj Shim Black Synthetic Stock, Ambidextrous
SKU:
UPC:
Current Stock:
Key Features
  • Full Size 20 Gauge Semi-Auto 3" Chamber
  • 3+1 Capacity for Quick Follow-Up Shots
  • Adjustable Shim Black Synthetic Stock for Personalized Fit
  • Ambidextrous Design with Reversible Safety Button
  • Stainless Steel Recoil Buffer Spring Minimizing Felt Recoil
  • Airy Pad System Reducing Recoil by 30%
  • Drilled and Tapped Steel Receiver for Mounting Accessories
  • Open Loading Port for Fast Reloading
Technical Specifications
SpecificationDetail
Gauge20 Gauge
Chamber Length3 inches
Capacity3+1 (3 in the magazine + 1 in the chamber)