Retay USA ACEBLK28 Ace Full Size 12 Gauge Semi-Auto 3.50" 3+1 28" Extra Black Vent Rib Barrel, Extra Black Drilled & Tapped Steel Receiver, Adj Shim Black Synthetic Stock, Ambidextrous
Key Features
- 12 Gauge Semi-Auto action
- 3+1 capacity for rapid fire
- 28" extra black vent rib barrel for enhanced accuracy
- Steel receiver that is drilled and tapped for customization
- Adjustable shim black synthetic stock for a customized fit
- Airy Pad System to reduce felt recoil by 30%
- Reversible safety button for ambidextrous use
Technical Specifications
| Specification | Detail |
|---|---|
| Gauge | 12 |
| Barrel Length | 28" |
| Overall Length | 48" |